Znalecké posudky kvalitne a rýchlo

Keď sa povie znalecký posudok tak väčšina ľudí si vybaví potrebnú dokumentáciu pri kúpe alebo výstavbe novej nehnuteľnosti. Je to naozaj tak. Najčastejšie sa s potrebou znaleckého posudku stretávame práve pri financovaní nového bývania. Konkrétne sa jedná o nevyhnutnú prílohu ku žiadosti o hypotekárny úver.

Banky požadujú tento dokument pri schvaľovaní úveru. Rovnako tak na základe ocenenia bytu alebo rodinného domu znalcom v odbore nehnuteľností určia maximálnu výšku hypotéky ktorú sú ochotné poskytnúť na financovanie kúpy takéhoto bytu alebo domu. Aby banka uznala takýto znalecký posudok, je potrebné aby bol vypracovaný znalcom ktorý je zapísaný v zozname znalcov.

Tento zoznam vedie ministerstvo spravodlivosti. V prípade že budete mať vypracovaný znalecký posudok od znalca ktorý nie je zapísaný v tomto zozname tak Vám z vysokou pravdepodobnosťou banka nebude akceptovať tento dokument a hypotéku Vám neschváli. Je teda vo Vašom záujme preveriť si túto skutočnosť v danom zozname znalcov.

Dnes je možné si služby overených znalcov objednať aj online na webe dobryznalec.sk Stačí navštíviť web, vyplniť formulár a do pár dní môžete mať túto položku odškrtnutú zo zoznamu potrebných dokumentov. Spoločnosť pôsobí na celom Slovensku teda určite aj vo Vašom regióne.

Text a foto: PR