Kto by po tom netúžil – tipy a triky, ako sa stať v spoločnosti zaujímavým

Každý chce byť občas výnimočný. Občas potrebujeme zaujať vo veľkej konkurencii v biznise, urobiť dojem na obchodného partnera či jednoducho byť tou správnou autoritou svojim zamestnancom. Jednou z možností je byť pre ľudí okolo seba zaujímavým. Ak neviete, ako na to, v nasledujúcom článku vám ponúkame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu. Stačí vyzdvihnúť svoje prednosti!

Kto by po tom netúžil - tipy a triky, ako sa stať v spoločnosti zaujímavým
(zdroj: unsplash.com)

Nebuďte negativista

Veľmi dobré je využívať pozitívny prístup a pozitívne myslenie, vo všetkom, v čom môžete. Možno sa vám práve nedarí vo vašom podnikaní, nevychádzajú vám pracovné plány alebo rozpočet. Ale ak sa vám podarí do vašej konverzácie zapojiť čo najviac pozitívnych vecí, zlepšíte náladu každému, s kým sa rozprávate, alebo sa s vami nachádza v miestnosti a tým pádom si vás všimne. Existuje aj zopár magických pozitívnych fráz, ktoré vám pomôžu zachrániť každú nepríjemnú konverzáciu. Je treba to trénovať, pretože len málokto je prirodzene sám od seba pozitívny a niekedy na to naozaj nemáme náladu. Pozitívne myslenie má bonus v tom, že okrem toho, že sa stanete pre svoje okolie vyhľadávanou osobou, budete aj spokojnejší a šťastnejší. Patrí k top návykom šťastných ľudí.

Zaujmite svojím príbehom

Inšpirovať sa môžete aj zaujímavými ľuďmi, ktorých poznáte. Nemusia to byť iba celebrity, ale aj ľudia vo vašom okolí, ktorých vy sami považujete za zaujímavých a svojím prejavom vás niečím zaujali. Dôležité je prísť na to, čím a pokúsiť sa tie najlepšie veci zapojiť aj do svojho každodenného fungovania. Ak nechcete pôsobiť a znieť naduto, otravne alebo nudne, skúste si svoj životný príbeh vyšperkovať. Neznamená to, že budete o sebe šíriť klamstvá, ale použite trochu kreativity a urobte váš príbeh vecný, zaujímavý a stručný. Nezabudnite však vystihnúť vašu podstatu a veci, ktoré chcete so svetom zdieľať. Zahrňte tam aj pocit vďačnosti za všetko, čo ste dosiahli, pretože to býva veľmi imponujúce. A ak v sebe pestujete pocit vďačnosti, bude z vás veľmi šťastný človek. Dajte svojmu príbehu únosnú dĺžku a ten správny šmrnc a budete vedieť zapôsobiť na okolie neskutočným spôsobom.

Koľko čítaš, toľkokrát si človekom

Ďalšou z možností, ako byť zaujímavý a obľúbený, je trénovanie aktívneho počúvania a počúvania ľudí. Dôležité je zamerať sa na osobu alebo osoby, ktoré sú v konkrétnom čase s vami a venovať im plnú pozornosť. Možno budete aj prekvapení, koľko vecí sa dozviete. Táto zmena vám prinesie do života samé pozitíva – môžete sa stať lepším človekom, byť informovaní a ešte aj obľúbení. Nepatrí čítanie medzi vaše koníčky? Zmeňte to! Čítanie posúva vpred po intelektuálnej stránke a napĺňa to aj váš duchovný život. Nemusíte čítať dlhočizné romány, ktoré vás nebavia, úplne stačia aj kratšie knihy, ktoré potom môžu byť napríklad témou konverzácie. Čím viac budete čítať, tým viac budete vedieť a budete pre svoje okolie zaujímavejší a sčítanejší.