Ako začať s investovaním do akcií? Takto investujú aj najbohatší Slováci

Je pekné peniaze neustále zarábať, no tým, že ich budete držať na účte, moc nezarobíte. Vďaka inflácií sa časom ich hodnota bude znižovať. Ako zabrániť tejto situácií? Jednou z možností je investovanie. Do nehnuteľností, komodít alebo akcií firiem. V tomto článku sa budeme venovať investovaniu do akcií. Máme pre vás postup, ako začať a kto vám s tým môže pomôcť.

Ako začať s investovaním do akcií? Takto investujú aj najbohatší Slováci (Foto: unsplash.com)

Ako investovať do akcií?

Pri investovaní do akcií nemôžete začať len tak, bez toho, aby ste si niečo naštudovali a mali základné znalosti. Samostatne môžete investovať len vtedy, ak máte dostatok času a možností na sledovanie akcií. Trpezlivému a šikovnému investorovi, ktorý vie, na čo sa má zamerať sa skôr či neskôr podarí prekonať trh. Okrem investovania do akcií môžete investovať aj do indexových fondov, ktoré sledujú akciové indexy alebo do aktívne spravovaných fondov. 

Ako prvé si musíte založiť investičný účet. Ak sa vám pozdáva pasívny spôsob investovania, tak si môžete otvoriť účet online, no o tom vám povieme ešte neskôr. Potom by ste si mali stanoviť rozpočet, koľko chcete do akcií investovať. Mali by to byť peniaze, ktoré vám v prípade straty nebudú až tak chýbať. Aspoň takto by ste mali rozmýšľať na začiatku. Nemali by ste zabúdať ani na poplatky a väčšinou si bude sprostredkovateľ účtovať províziu pri každom obchode. Poplatok za predaj alebo nákup akcií sa pohybuje od dvoch do desiatich dolárov.

Pomoc od investorov a investičných spoločností

Nechcete na začiatok investovať na vlastnú päsť alebo sa v tejto oblasti moc nevyznáte, no chcete svoje nasporené peniaze zhodnotiť? Využite služby odborníkov – investorov a investičných spoločností. Jednou z takýchto platforiem je aj Finax, ktorému dôveruje viac ako 20 000 klientov s investíciami v celkovej výške 140 miliónov €. Táto spoločnosť má množstvo výhod, nízke riziko investície a množstvo prestížnych slovenských klientov. Viac o Finaxe si môžete prečítať v detailnej recenzií.