Vitrína tovar v predajni ochráni aj zviditeľní

V predajni s luxusným alebo výnimočným tovarom vitrína jednoducho nesmie chýbať a určite by mala zaujať čestné miesto, kde bude všetkým zákazníkom na očiach. V čom je vitrína lepšia ako klasický regál? Tovar ochráni pred prachom, poškodením, ale napríklad i pred krádežou.

Vitrína tovar v predajni ochráni aj zviditeľní
Vitrína tovar v predajni ochráni aj zviditeľní (Foto: PR)

S akým tovarom do vitríny

V podstate je dôležité to, čo považujete za hodnotné alebo to jednoducho potrebujete ochrániť pred obchytkávaním, krádežami a prachom. Vo vitríne môžu byť uskladnené šperky, keramika, vzácne knihy, muzeálne a zberateľské predmety alebo iný hodnotný tovar. Keďže vitrínu možno uzamknúť, na tovar netreba neustále dozerať, a tak sa vie predajca naplno venovať zákazníkom, zatiaľ čo iní si prezerajú tovar vo vitríne. Ak má vitrína slúžiť ako úložný priestor pre drobné predmety, určite poteší, že pod nimi nebude treba tak často utierať prach, pretože dnes je už väčšina vitrín prachotesná. Luxusné vitríny do predajní sú zhotovené z tých najkvalitnejších materiálov. Upozorňujú na seba napríklad aj štýlovým a veľmi praktickým osvetlením, ktoré zákazníkovi umožní lepšie prehliadnuť konkrétny produkt a vidieť ho v celej svojej nádhere bez toho, aby ho svetlo oslepovalo. Podľa charakteru tovaru je tiež možné si zvoliť prevedenie vitrín do predajní. Môžu byť z každej strany presklené, ale efektné je aj to, keď je zadná strana zhotovená z iného materiálu, skla, dreva, zrkadla, príp. ako zadná stena figuruje drážkový panel. Už pri pohľade na vitrínu by malo byť zákazníkovi jasné, že má do činenia s kvalitným produktom.

Vitríny na mieru predajní

Pri výbere vhodnej vitríny do predajne sa treba riadiť predovšetkým charakterom prevádzky. Je klasická, moderná alebo s výraznými prvkami konkrétneho štýlu? Sklo ako materiál pôsobí neutrálne, preto dojem nepokazí nikdy. Priestor vďaka nemu pôsobí vzdušne. Neutrálne pôsobia i vitríny s hliníkovými alebo oceľovými rámami, ktoré sadnú najmä moderne vybaveným prevádzkam. Ich lesk sa postará o luxusný dojem. O niečo vyzývavejšie sú vitríny do predajní, ktorých rám je zhotovený z masívu, bez ohľadu na farebné vyhotovenie. Drevu sa náter veľmi hodí a najmä výrazné odtiene sa podpíšu pod originálny vzhľad vitríny. Či potrebujete s vitrínou pohybovať, alebo ju mať postavenú vždy na rovnakom mieste, alebo ju potrebujete zamykať a získať v rámci nej zásuvku či skrinku navyše, takisto zaváži. Podľa toho si vyberiete do predajní vitríny na kolieskach, nožičkách alebo bez nich. Komplikovanejšie druhy vitrín sú síce drahšie, ale to sa výrobcom nábytku vzhľadom na ich luxusný zjav a schopnosť lepšie upútať zákazníka nedá vôbec vyčítať.

Text:PR