Prečo si vybrať repasovaný notebook

Premýšľate nad kúpou nového notebooku a neviete si vybrať? Možno vás osloví ponuka kvalitných repasovaných notebookov, pretože „repasovaný“ v žiadnom prípade neznamená „menej kvalitný“. Presvedčte sa sami.

Prečo si vybrať repasovaný notebook
Prečo si vybrať repasovaný notebook (foto: bigon.sk)

Čo je to repasovaný notebook?

Repasované notebooky sú obnovené notebooky známych výrobcov. Jedná sa o notebooky vyšších tried, ktoré boli používané len niekoľko rokov a sú stále vo výbornom stave. Repasované notebooky boli navrhnuté pre každodenné použitie až do 24 hodín. Sú preto odolnejšie a kvalitnejšie ako modely vyrábané pre bežného zákazníka.

Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú ich dlhú životnosť. Tieto komponenty zostávajú pri repasovaní vo vnútri notebooku. Sú to hlavne základná doska, klávesnica, procesor, displej, chladenie a podobne.

Výhody repasovaných notebookov

Repasované notebooky sa vyznačujú vysokou rýchlosťou a dlhou výdržou. Veľkým lákadlom pri ich kúpe je tiež cena. Niektoré repasované notebooky si kúpite so zľavou až do 90 % oproti novému produktu.

Poskytujú tiež vyšší komfort pri práci. Väčšina z nich je vybavená matným displejom, kvalitnou klávesnicou s komfortným rozložením písmen, podsvietením a odolnosťou voči obliatiu. Výhodou je tiež dostupnosť náhradných dielov, servisu a príslušenstva. Ak ešte stále nie ste dostatočne presvedčený o výhodách repasovaných notebookov, možno vás presvedčí poskytnutá záruka. U niektorých výrobcov je to až dva roky!

Servis počítačov

Ak máte pocit, že s vaším počítačom nie je všetko v poriadku, obráťte sa na kvalitný servis počítačov. Pre opravu počítača vyberajte servis, ktorý kladie dôraz na kvalitu služieb. A samozrejme tiež záruku na vykonané práce. Môžete si tiež prezrieť referencie predchádzajúcich zákazníkov.

Servis by mal poskytovať širokú škálu služieb. Jej základom je kvalitná diagnostika softvérových a hardvérových chýb. Servis počítačov sa postará o opravu či výmenu základnej dosky, poškodeného displeja alebo iných komponentov.

Ďalej o opravy poliateho notebooku, čistenie chladenia aj klávesnice od nečistôt, zálohovanie dát, reinštaláciu a odstránenie vírusov. A ak ho nemáte, váš notebook môže byť v ohrození.

Text: PR