Zarábate predajom? Podomový predaj je najziskovejší

Aj keď 21. storočie praje nakupovaniu cez internet, nie je to jednotka čo sa týka ziskovosti. Možno vás to prekvapí, no nedávna štúdia z univerzity Delaware prišla k záveru, že podomový predaj má veľký vplyv zo zisku tovarov, dokonca ten najvyšší z tých, ktoré štúdia skúmala. Jedná sa o prekvapujúci fakt a je zrejmé, že je to vo veľkej miere platné aj na slovenský trh.

Zarábate predajom? Podomový predaj je najziskovejší
Zarábate predajom? Podomový predaj je najziskovejší (Zdroj: Unsplash.com)

Ak sa nad tým zamyslíme, je to výsledku aj ten najviac logický výsledok. Totiž pri priamom podomovom predaji často spoliehame na slová predávajúce a ten nás vie vďaka naučeným frázam rýchlo presvedčiť ku kúpe. Vtedy sa často nezamýšľame a nevieme si overiť, či je tovar naozaj tak kvalitný a že cena je skutočne tak výhodná, ako nám popisuje predávajúci. Na druhej strane, aj keď je podomový predaj na prvom mieste, čo sa týka ziskovosti pri predaji, nemusí byť ekonomicky najvýhodnejší. Tu si musíte ešte pripočítať náklady na cestovanie za potencionálnymi zákazníkmi, nutnosť osobných stretnutí a oslovovania zákazníkov a ďalšie náklady.

Pri kúpe cez internet si na druhej strane vieme rýchlo a pohodlne porovnať jednotlivé produkty, funkcie a hlavne cenu. Pri tomto spôsobe nakupovania na nás nikto nenalieha a nemusíme urobiť nákup okamžite, ale vieme sa k nemu vrátiť neskôr, keď možno získame viac informácii. Ak chceme ušetriť ešte viac, dobrým tipom sú zľavové kupóny k nákupu v obľúbených obchodoch, ktoré nám môžu ušetriť aj desiatky eur.