Správne vybavenie kancelárskeho prostredia dostane vašu firmu rýchlo do popredia

Rovnako ako všade inde, aj v celkovom vnímaní spoločnosti zohráva dôležitú úlohu kancelárske prostredie. Preto je dizajn a zariadenie priestorov na prácu veľmi dôležité. Mnohí si však s výberom správnych doplnkov a ich umiestnením na jednej ploche nevedia poradiť, preto sme tu my, aby sme vám pripomenuli aspoň základné pravidlá, vďaka ktorým sa dá v práci normálne fungovať a cítiť príjemne.

Správne vybavenie kancelárskeho prostredia dostane vašu firmu rýchlo do popredia
Správne vybavenie kancelárskeho prostredia dostane vašu firmu rýchlo do popredia (Foto: sedooz.sk)

Aj napriek veľkej pracovnej zanietenosti si každý jeden zamestnávateľ a manažér spoločnosti veľmi dobre uvedomuje, že zabudnúť na tvár kancelárie, ktorá je zároveň tvárou spoločnosti, nie je celkom rozumné riešenie.

Povieme vám preto, ako si vybrať a zariadiť nábytok vo vašej pracovni. Vysvetlíme, ako používať príslušenstvo v pracovnom priestore a dosiahnuť estetickú a produktívnu atmosféru.

Charakteristiky moderného kancelárskeho nábytku

Kancelársky nábytok je špeciálna kategória výrobkov vytvorená podľa ergonomických zákonov a pravidiel a zameraná na intenzívne používanie. Má svoj štýl, ktorý sa vyznačuje jednoduchými formami, rovnými čiarami a mierne striktným dizajnom.

Dizajn a prevedenie univerzálneho nábytku na recepciu alebo do kancelárie uľahčuje jeho rozpoznanie, čo vylučuje použitie mimo pracovného prostredia. Od toho klasického sa líšia v základných parametroch, ktorými najčastejšie sú:

  • tvar (čo najjednoduchší);
  • vzhľad (výrobok má striktné obrysy s prevahou priamych čiar; nie sú tam žiadne ozdoby a ďalšie prvky);
  • funkčnosť (kancelársky nábytok je takmer vždy nehybný, zameraný na jedinú a hlavnú funkciu – produktívnu prácu a jej potreby);
  • čalúnenie (najčastejšie koža, ktorá je odolná a ľahko sa udržuje v čistote).

Typ kancelárie

Pri výbere nábytku pre pracovný priestor je potrebné vziať do úvahy aj charakter priestoru. Nie vždy ide o klasickú kanceláriu. Mnohé z nich sú dnes otvorené, čomu je treba priestor a jeho vybavenie a členenie adekvátne prispôsobiť. V tomto smere vám môžu pomôcť aj originálne modulárne sedačky.

To isté platí pre počet zamestnancov. Ak v malej kancelárii pre 5-7 ľudí môžete experimentovať s kombináciou rôznych štýlov, potom pri navrhovaní pracovného priestoru pre masy (10 a viac zamestnancov) – je to už nemožné.

Chyby pri výbere kancelárskeho nábytku

Je možné urobiť chybu pri výbere nábytku do kancelárskeho prostredia? Kancelária je, samozrejme, rovnako dynamická a významná miestnosť ako váš vlastný byt, a ak sa zamestnanci alebo zákazníci v nej budú cítiť nepríjemne – produktivita a záujem sa výrazne znížia. Odporúčame vám preto sa oboznámiť aj s typickými chybami pri výbere kancelárskeho nábytku. K tým najčastejším patria:

  • Použitie rôzneho nábytku;
  • Výber produktov, ktoré nezodpovedajú rozmerom miestnosti;
  • Umiestnenie veľkého množstva nábytku.

Ak si ale dáte na tieto veci dobrý pozor a nájdete na trhu správneho dodávateľa, aj vaša kancelária vám môže pomôcť dostať sa rýchlejšie do vysnívaného cieľa.

Text:PR