Robíte si nákupný zoznam? V obchode miniete viac peňazí

Všetci sme nejaký, niekto zbožňuje prechádzať sa po obchodoch, obzerať výklady a kupovať. Iný naopak príde do obchodu, zamieri do sekcie pečiva, zoberie všetko potrebné na obživu a mieri zaplatiť ku kase. Určite ste sa v jednej so skupín taktiež našli. Ktorá zo skupín však vo výsledku nechá v obchode viac peňazí? Niečo sme naznačili už v názve článku.

Robíte si nákupný zoznam? V obchode miniete viac peňazí
Robíte si nákupný zoznam? V obchode miniete viac peňazí (zdroj: Unsplash.com)

Zrejme aj nie jedného z vás výsledky výskumu správania zákazníkov prekvapia. Zákazníci, ktorí si totiž spíšu zoznam tovaru, čo treba kúpiť a rýchlo ho nahádžu do nákupného koša, majú tendenciu vplyvom získania „viac času“ poobzerať sa po iných tovaroch, ktoré vôbec nepotrebovali a v konečnom dôsledku sú o pár eur ľahší (česť výnimkám). To vyplynulo z výskumu správania zákazníkov.

Nemusíte však hneď vešať hlavu. Jedná sa o výskum na vzorke ľudí, no možno práve vám môže nákupný zoznam vo výsledku peniaze ušetriť. Napríklad ak zabudnete niečo dôležité kúpiť práve preto, že ste nemali nákupný zoznam. Tým pádom sa musíte do obchodu vrátiť a koniec koncov tak môžete minúť ešte viac peňazí a stratiť viac času, ako ste pôvodne chceli.