Príjemné pocity zvyšujú dávku kreativity a estetiky

Jeden rýchly článok na zamyslenie. Začneme hneď situáciou z praxe. Predstavte si nasledujúcim príklad. Júlia je asistentka predaja. „Zbožňujem, keď môžem ladiť oblečenie podľa farieb a materiálu. Je to ohromná zábava kombinovať svetlé farby s tmavými, kožu s rifľovým materiálom. Vtedy moja kreativita popustí uzdu fantázii a nechá sa unášať.“

Príjemné pocity zvyšujú dávku kreativity a estetiky
Príjemné pocity zvyšujú dávku kreativity a estetiky

Karol požiadal niekoľkých ľudí, aby opísali veci a predmety, ktoré majú radi. Odpovede sa zhodovali v slovách krásny, inšpirujúci, či nezameniteľný. Karol rozprával o hodinkách, ktoré dostal pred mnohými rokmi od svojej ženy. Opisoval každý detail poškodenia na remienku, ktorý sa spájal so spoločnými zážitkami s manželkou. Vyzdvihoval funkčnosť, estetiku či ľahkosť hodiniek.

Niektorí ľudia sa nazdávajú, že vlastniť luxusné predmety je vecou spoločenského postavenia a vyššieho príjmu. Pre iných tieto predmety znamenajú presnosť a jedinečnosť práce človeka, ktorý danú vec zhotovil. Aj vďaka tomu zrejme príjemné pocity z týchto predmetov zvyšujú dávku kreativity a estetiky. Na záver sa zamyslite, ako môžu prijemné pocity zvýšiť aj vám dávku kreativity a estetiky pri vašej práci alebo podnikaní.