Pracovné bundy nielen do vašej práce

Pri niektorých druhoch práce je zamestnávateľ povinný zabezpečiť zamestnancom vhodné pracovné odevy. Ak patríte medzi týchto zamestnávateľov, máme pre vás niekoľko rád, ktoré využijete pri ich výbere.

Pracovné bundy nielen do vašej práce
Pracovné bundy nielen do vašej práce (Foto: unsplash.com)

Pracovné odevy pre lepší komfort

Pracovné odevy by mali zabezpečiť bezpečnosť zamestnancov pri práci a ich ochranu pred okolitým prostredím. Okrem toho musia byť aj pohodlné. Mali by každému pracovníkovi poskytnúť komfortné podmienky pre prácu. Základom kvalitného odevu je kvalitný materiál. Švy na namáhaných miestach by mali byť posilnené. Vhodné je tiež podšitie najviac zaťažovaných miest ďalšou vrstvou látky.

Pracovné bundy musia byť odolné

Pracovné bundy sú vhodné pre zamestnania, pri ktorých sa pracovníci pohybujú vonku počas celého roka. Materiál, z ktorého sú vyrobené, musí byť odolný voči oderu. Pre teplejšie počasie v prechodnom období nájdete na trhu softshelové alebo flísové modely. Do zimného počasia vyberte nepremokavé a vetru odolné pracovné bundy.

Pre maximálne pohodlie a ochranu pred snehom aj dažďom sú vhodné modely s odnímateľnou alebo pevnou kapucňou. Prihliadajte aj na strih pracovnej bundy. Mal by byť prispôsobený na každý pohyb.

Pracovné rukavice s ohľadom na účel použitia

Pracovné rukavice sa používajú vo viacerých odvetviach priemyslu. Sú preto vyrábané z rôznych materiálov s ohľadom na účel použitia. Môžete si vybrať potravinárske, chemické alebo zváračské rukavice, či pracovné rukavice určené pre stavebníctvo alebo špeciálne rukavice pre prácu s elektrinou a chemickými látkami.

Pre každý druh činnosti a prostredia sú vhodné iné a univerzálne pracovné rukavice. Do exteriéru sú napríklad vhodné nepremokavé a tiež zateplené rukavice. Pri výbere prihliadajte aj na komfort uchytenia predmetov a odolnosť rukavíc voči pretrhnutiu a odretiu. Pre pracoviská, kde sa môžete stretnúť so zhoršenou viditeľnosťou je vhodné, aby mali rukavice aj reflexné prvky.

Text: PR