Podnikať bez motorového vozidla sa jednoducho nedá

Pre správne fungovanie biznisu okrem kvalitnej techniky, dobrého vybavenia skladových a výrobných priestorov a kvalitných zamestnancov potrebuje podnikateľ aj motorové vozidlo, ktoré mu umožňuje byť v neustálom kontakte so svojimi zákazníkmi a potencionálnymi klientmi.

Podnikať bez motorového vozidla sa jednoducho nedá
Podnikať bez motorového vozidla sa jednoducho nedá (Foto: unsplash.com)

Absolvujte kurz v autoškole

Ak nevlastníte vodičský preukaz a aj napriek tomu podnikáte, určite si uvedomujete, ako by vám veľmi pomohlo, keby ste boli mobilný a mohli by ste ísť za klientom kedykoľvek bude potrebné.
Ľudia v stredných rokoch bez vodičského preukazu majú obavy, či zvládnu stres v autoškole a či sa vôbec budú schopní naučiť ovládať spojku, plyn, brzdu a budú vedieť jazdiť aj vo väčších premávkach a v kolónach.

Pochopiteľne, že máte strach, že kurz v autoškole nezvládnete a že to budú pre vás zbytočné vyhodené peniaze. Zároveň si však uvedomte, aké výhody budete mať v tom, keď budete môcť jazdiť za klientmi aj na koniec republiky. Klienti sú náročnejší a vyžadujú si osobný kontakt s tým, od koho plánujú nakupovať nejaký produkt (najmä väčší odberatelia – veľké firmy).
Čím skôr si spravíte kurz v autoškole, tým lepšie pre váš biznis. Navyše ak konateľ spoločnosti komunikuje s odberateľmi, firma pôsobí dôveryhodnejšie.

Rastúce ceny kurzov

Určite vás nepotešíme správou, že ceny kurzov aj tento rok vzrástli. Sú však aj svetlé výnimky, kde sa cenník autoškoly už niekoľko mesiacov nemenil a ani meniť nebude. Týchto autoškôl je ale pár a pokojne by sme ich zrátali na prstoch jednej ruky. Určite preto neváhajte nad prihlásením na kurz v autoškole. Ceny kurzov sa budú ešte zvyšovať, čo ovplyvnia nielen narastajúce ceny pohonných hmôt, ale aj enormný záujem o vodičské preukazy.

Náročné situácie na cestách zvládnete, ak si nájdete autoškolu v hlavnom meste, kde je premávka podstatne väčšia ako v menších okresných mestách.

Text:PR