Oplatí sa investovať do kryptomien alebo je ich osud už spočítaný?

Kryptomeny sú pre nás ešte stále niečím novým, niečím, čo nepoznáme a považujeme za rizikové do nich investovať. Na druhej strane ten kto neriskuje, tak nič nezíska, a určite ste si všimli, že sa dá na kryptomenách veľmi dobre zarobiť. V tomto článku sa vám budeme snažiť zhrnúť tie najzákladnejšie informácie a zároveň aj to, či sa do kryptomien oplatí investovať.

Oplatí sa investovať do kryptomien alebo je ich osud už spočítaný? (Foto: unsplash.com)

Základné informácie o kryptomenách

Asi prvý krát, kedy ste sa mohli o kryptomenách niečo bližšie dozvedieť, tak bolo v roku 2017, kedy zaznamenali najvyšší rast počas posledných rokov. No ale čo to tá kryptomena vlastne je? Sú to v podstate elektronické peniaze, čo je novodobým trendom. Tieto peniaze sú tvorené elektronicky a dokonca môžete s nimi nakupovať, rovnako ako s klasickými peniazmi. Základným rozdielom od klasických peňazí je, že žiadny človek nemôže zvýšiť množstvo kryptomeny v obehu. Presný počet je daný na 21 miliónov Bitcoinov.

Náš tip: Ak si ich chcete zadovážiť, využite vstupný bonus Coinbase a získajte extra Bitcoin zadarmo.

Oplatí sa do nich investovať?

Štatistiky a rovnako aj vývoj týchto kryptomien zatiaľ hovorí o tom, že sa do nich naozaj oplatí investovať. Ich hodnota neustále stúpa a za posledné roky to bolo niekoľko násobne. Na druhej strane sa ale nedá úplne predpokladať, ako sa celý tento trend bude ďalej vyvíjať a či budú mať kryptomeny stále takúto hodnotu, ideálne čoraz vyššiu. Určite sa oplatí zariskovať a v prípade, že sa začne hodnota kryptomien znižovať, tak treba jednať pohotovo.

Zdroj: https://www.bitcoin-mena.sk/