Najstaršia reklamácia na svete? Neuveríte, aké má prevedenie

Nákup potravín, elektroniky, oblečenia, alebo drogérie, sa stalo často v mestách a dedinách, našim víkendovým rituálom. Na konci týždňa alebo cez víkend nám ostane viac času ako po zvyšok pracovného týždňa, preto si chystáme nákupný zoznam a vyčlenený finančný rozpočet na nákup potrieb, ktoré sú pre nás nevyhnutnou potrebou k životu.

Najstaršia reklamácia na svete? Neuveríte, aké má prevedenie
Najstaršia reklamácia na svete? Neuveríte, aké má prevedenie (Zdroj: Unsplash.com)

Podobne ako nakupovania, aj reklamácie majú bohatú históriu. Vrátime sa do minulosti, kedy obchody nebývali na každom rohu rušnej ulice či v preplnenom centre mesta a zaspomíname na zaujímavosť, ktorá nepochybne prekvapí nie jedného zákazníka. Viete do akého obdobia sa datuje najstaršia historicky a archeologicky doložená obchodná sťažnosť zákazníka?

Reklamácia alebo najstaršia historicky a archeologicky doložená obchodná sťažnosť zákazníka pochádza z Mezopotámie, 4000 rokov pred našim letopočtom. Zákazník menom Nanni sa sťažoval na nekvalitnú zlatú tehlu s prímesou mede. Sťažnosť sa zachovala na starodávnej tabuľke písanej klinovým písmom. Dnes je už toto prevedenie na tabuľku s klinovým písmom viac ako úsmevné. Nanniho sťažnosť však bola opodstatnená a určite nešlo o banálny problém.  Zato v súčasnosti rôzne reklamácie ľudí budú baviť budúce generácie svojou bizarnosťou.