Laserová alebo atramentová tlačiareň do vašej kancelárie?

Tlačiareň je asi najviac používaný doplnok v kanceláriách. Je to jednoducho také jej srdce. A preto by ste na nej ani nemali šetriť, no zároveň to netreba s cenou úplne preháňať. Najlepší je kompromis medzi cenou a kvalitou. Ako teda vybrať tlačiareň tak, aby ste neurobili krok vedľa? 

Laserová alebo atramentová tlačiareň do vašej kancelárie? (Foto: pixabay.com)

Laserová alebo atramentová tlačiareň?

Aké sú výhody laserovej tlačiarne? Najväčšou je asi tá, že aj za málo peňazí budete mať veľa muziky. Čiže aj v nižšej cenovej kategórií nájdete tlačiareň s naozaj dobrou kvalitou tlače, a to aj pri použití nekvalitného papiera. Tlačenie na laserových tlačiarniach je celkovo najkvalitnejšie, aké môžete docieliť. Takže tieto tlačiarne sa hodia hlavne do kancelárií, kde potrebujete veľmi kvalitnú tlač. Čo sa týka nevýhod, tak najväčšou je asi tá, že zaberajú veľa miesta, sú ťažké a potrebuje čas na nahriatie. 

No a čo atramentová tlačiareň? Nájdete ich hlavne v domácnostiach, no postačia aj v kanceláriách. Ich cena je naozaj rôzna, podľa funkcií, možnostiach farebnej tlače alebo veľkosti. Výhodou je teda hlavne ich cenová dostupnosť a možnosť farebnej či čiernobielej tlače. Nevýhodou je, že nezvláda príliš vysoký objem tlače, je tam riziko vysychania atramentu, čo sa vám pri laserovej tlačiarni nemôže stať, a atramentová tlač má menšiu výdrž, čiže po čase vybledne.