Kancelárie a ich fungovanie: Tieto zásady nepodceňujte!

Rozhodli ste sa pre prenájom kancelárií a rozbehnutie vlastného biznisu? Tento krok má niekoľko úskalí, no ak sa im vyhnete, je to prvý predpoklad k úspechu vášho podnikania!

Kancelárie a ich fungovanie: Tieto zásady nepodceňujte!
Kancelárie a ich fungovanie: Tieto zásady nepodceňujte! (Foto: PR)

V open space budete ako veľká rodina, no nie je obľúbený

Doprajte kolegom súkromie vo forme vlastných kancelárií, kde sa budú cítiť príjemne! Výber vhodného prenájmu kancelárií nepodceňujte. V anketách po celom svete zvíťazili nad otvoreným pracovným priestorom „obyčajné“ kancelárie, kde sa zamestnanci môžu nerušene venovať svojej práci. Ruku na srdce, nie každý má chuť pracovať obklopený desiatkami ďalších. „Vždy ma open space vyrušoval. Najmä ak sa kolegovia začali nahlas baviť a ja som sa nemohla sústrediť na prácu. Odjakživa preferujem normálne kancelárie, kde sedíme dvaja či traja,“ vysvetľuje účtovníčka Petra. A nie je sama, podobne zmýšľajúcich zamestnancov sú stovky, ba až tisíce.

Venujte sa utužovaniu vzťahov v pracovnom kolektíve

Je dôležité budovať pracovné zázemie a vytvárať kolegom príjemné pracovné podmienky. Organizujte teambuildingy, stavte na bonusový systém odmeňovania, pripojte k nemu aj iné zamestnanecké benefity, akými sú napríklad športové možnosti vyžitia. Robte si vo firme pravidelne spoločné raňajky a buďte k sebe korektní. Z času na čas nie je zlé vyraziť spolu za zábavou, čo poviete?

Motivujte sa navzájom k lepším výkonom

Nastavte si dlhodobý cieľ, na ktorom budete spoločne pracovať. Zisk veľkého klienta, zvýšenie obratu a iné spôsoby, akými firmu a jej biznis plán zveľadiť. Nezabúdajte na dôležité pravidlo – ak sa firme darí, mali by to pocítiť aj zamestnanci, nielen majiteľ či šéf!

Priateľské vzťahy? Áno, odtiaľ – potiaľ

Môžete sa mať úprimne radi, no často sú vzťahy z pracoviska skôr pretvárkou, česť výnimkám. Porozmýšľajte nad tým, či by ste sa s dotyčným bavili aj za iných okolností – keby ste spolu nepracovali… Ak ste si aj odpovedali áno, skúste udržiavať vzťahy, do ktorých nebudete silene vťahovať súkromie. Na pracovisku sa máme všetci cítiť príjemne, treba spoločne zabojovať, aby tých osem a pol hodiny nebolo utrpením, ale dobre stráveným časom.

Text:PR