Chýba vám sídlo spoločnosti? Môžete si ho založiť aj vo vlastnom byte

Na uvedenie firmy do prevádzky potrebuje človek v prvom rade peniaze a potom nápad, ktorý zaujme. Na úspešné založenie ale potrebujete toho oveľa viac a jednou z dôležitých vecí je samozrejme aj sídlo spoločnosti, vďaka ktorému sa môžete zapísať do Obchodného registra a slobodne podnikať.

Chýba vám sídlo spoločnosti? Môžete si ho založiť aj vo vlastnom byte
Chýba vám sídlo spoločnosti? Môžete si ho založiť aj vo vlastnom byte (Foto: unsplash.com)

Aké máte možnosti?

Sídlo firmy má v podstate evidenčný charakter. Je to akoby „trvalý pobyt“, s ktorým sa môžete zapísať do zoznamu podnikateľov na našom území. Získať ho ale nemusí byť vždy až tak celkom jednoduché. Na tento účel sa využíva niekoľko možností.

Môžete vlastniť svoju nehnuteľnosť, ideálne v centre väčšieho mesta, ktorej lokalitu a adresu využijete na zapísanie firmy do spomínaného registra. Často sú ale tieto prevádzky a kancelárie na svoj chod zbytočne drahé, a preto hľadáte lacnejšiu alternatívu.

Sídlo firmy môžete mať aj v byte

Počítajte ale so stratou súkromia. Na druhej strane za nové sídlo firmy v byte nikomu neplatíte prenájom a všetko je vo vašej vlastnej réžii. Ak ale nie je byt váš, musíte požiadať o súhlas vlastníka, čo môže byť zasa problém.
Vyskúšajte prenájom virtuálneho sídla

V podstate je virtuálne sídlo plne totožné s tým, čo by ste využívali pri klasickom riadení kancelárie, no v lacnejšej verzii.

Virtuálne sídlo spoločnosti môžete mať už od 11 €/ mesiac a v tej najlepšej lokalite, kde sa vyhnete kontrole finančných úradov. Na druhej strane získate prestíž a v očiach klientov a zákazníkov hodnota vašej firmy začne stúpať.

Široké portfólio služieb

K dispozícii je vám s evidenčným charakterom sídla spoločnosti aj možnosť prenájmu rokovacích priestorov, evidencia a preposielanie doručenej pošty, prípadne všetky dôležité informácie o každej jednej zásielke. Je to jednoduchý spôsob, ako predísť problémom so založením spoločnosti len preto, že nedisponujete vlastnými priestormi, ktoré by boli na tieto účely vhodné. Tak to vyskúšajte!

Text:PR