Ako vybrať kvalitné komponenty pre vaše stroje

Stroje nás obklopujú na každom kroku. Používame ich v domácnostiach, vo výrobe, v stavebníctve aj poľnohospodárstve. Aby vždy dobre slúžili, potrebujú pravidelnú údržbu a opravy. Náš článok bude o dvoch dôležitých komponentoch pre ich správne fungovanie hovoriť.

Ako vybrať kvalitné komponenty pre vaše stroje
Ako vybrať kvalitné komponenty pre vaše stroje (Foto: unsplash.com)

Šnekové prevodovky

Šnekové prevodovky sa používajú na prispôsobenie rýchlosti strojov, ktoré sú poháňané motormi. Môžete ich využiť v kombinácii s inými typmi prevodoviek a s rôznymi motormi. Majú niekoľko výhod. Prvou je vysoká efektivita a účinnosť. Druhou nízka obstarávacia cena. Pri používaní šnekových prevodoviek oceníte aj ich nízku hlučnosť a dlhú životnosť. Nie sú totiž náchylné na rýchle opotrebenie.

Šnekové prevodovky nakupujte s ohľadom na kvalitu materiálu, z ktorého sú vyrobené. Dôležitá je kvalita ozubeného mechanizmu prevodovky a stabilné uloženie šneku. Samozrejmosťou by mala byť kvalita použitého maziva a kompaktný tvar prevodovky.

Planétové prevodovky

Na nastavenie optimálneho využitia výkonu pohonu stroja sa používajú aj planétové prevodovky. Umožňujú prispôsobenie charakteristiky poháňajúceho mechanizmu vašim očakávaniam. Planétové prevodovky sa používajú všade tam, kde je potrebné dosiahnuť veľký prevodový pomer. Pri kúpe hľadajte predajcu, u ktorého nájdete prevodovky navrhnuté a vyrobené pomocou moderných technológií a kvalitných materiálov. Objednať si planétové prevodovky môžete pre rôzne montážne polohy a s rôznymi možnosťami upnutia.

Ako vyberať planétové prevodovky

Planétové prevodovky nakupujte nie len podľa ceny. Vopred myslite na všetky vaše požiadavky, ktoré by mali zakúpené komponenty spĺňať. Hľadajte výrobcu, ktorý používa kvalitné materiály zabezpečujúce bezproblémový chod a dlhú životnosť. Pri používaní prevodovky iste oceníte niekoľko faktorov. Podľa nich postupujte aj pri výbere. Sú to:

  • kompaktný tvar,
  • možnosť vysokého zaťaženia,
  • vysoká účinnosť,
  • tichý chod aj pri zaťažení.

Rozhoduje každý jeden detail.

Text:PR