Ako správne vybrať pracovné oblečenie na zimu

Počasie nás v posledných rokoch prekvapuje stále viac. Horúce letá striedajú extrémne zimy, ktoré dokážu poriadne skomplikovať najmä prácu v exteriéri. Preto je viac než potrebné pripraviť sa na chladné dni a zaobstarať si kvalitné pracovné oblečenie, ktoré vám uľahčí prácu a ochráni zdravie i celkovú pohodu vašich zamestnancov.

Základom sú kvalitné materiály

Pri manuálnej práci je najlepšou voľbou obliecť si viacero vrstiev oblečenia. To platí nielen pri práci vonku, ale aj v interiéri. Kvalitné vrstvy vám zabezpečia pocit tepla a sucha, prispôsobia sa stavu počasia a intenzite vašej pracovnej aktivity. Ideálne je zvoliť priliehavé vrstvy, ktoré regulujú potenie a chránia pred vlhkosťou, no zároveň vás neobmedzujú v pohybe.

Pri voľbe prvej vrstvy oblečenia neodporúčame bavlnu, ktorá vodu a pot neodsáva. Najvhodnejšie je spodné prádlo vyrobené zo špeciálneho umelého vlákna s termoregulačnými a rýchloschnúcimi vlastnosťami.  V našej ponuke nájdete funkčnú bielizeň a termobielizeň vyrobenú z rôznych materiálov a v rôznych veľkostiach, ktoré sa vám dokonale prispôsobia.

Pri hľadaní ďalších kusov oblečenia dbajte na to, aby odvádzali vlhkosť z prvej vrstvy a zároveň udržiavali telesné teplo. Ideálne materiály druhej vrstvy by mali byť ľahké, rýchloschnúce a priedušné. Pracovné blúzy, košele či mikiny vám poskytnú komfort pri práci a umožnia vrstviť ich na seba aj viackrát podľa potreby. Pri hľadaní nemusíte zachádzať ďaleko, na našej stránke nájdete široký výber za rozumnú cenu.

Zlatá stredná cesta – montérky

Montérkové odevy sú výborným spojením ochranného oblečenia a praktického prevedenia. V kombinácii s termoprádlom zabezpečia pocit tepla v chladnom počasí a vďaka praktickým vreckám máte nevyhnutné pracovné nástroje vždy poruke. Na našej stránke nájdete viacero montérkových kolekcií nielen pre mužov, ale aj pre ženy.

Výber vhodného montérkového odevu závisí od typu pracovnej činnosti a podmienok. V našej ponuke nájdete montérky s trakmi aj bez nich, s praktickou výstužou na kolenách, overaly, alebo aj jednoduchšie prevedenia, napríklad pracovné nohavice do pása, vesty, blúzy, či jednofarebné komplety.

Text a foto: PR